Öğretmenler aileleri çocukların eğitimine nasıl dahil edebilirler?


Öğretmenler her zaman öğrencilerin eğitimini iyileştirmenin yollarını arıyor ve bunu yapmanın temel yollarından biri de ebeveyn katılımıdır. Ebeveynlerin gemide olması öğrencilerin potansiyellerine ulaşmaların kolaylaştırır.

Tabii ki, ebeveynlerin ilgisini okula çekmek çok da kolay olmayabilir. Mesela çok meşgul olabilirler! Ancak yine de öğretmenler için aile katılımın arttırıcı bir kaç kolaylaştırıcı yol var.

ÖDEVLERİ ORTAKLAŞA YAPIN

Ebeveynleri veya bakıcıların katılımını içeren ödevler hazırlamayı deneyin. İngiltere'de görevli öğretmen Rob Faurewalker, annelerini yıldızları görmek için onları parka götürmesini istemek için 7 coğrafya sınıfına girdi.

"Londra'nın merkezinde çalışıyor, pek çok çocuk yıldızları görmüyor" diyor. "Ancak onları görmek ve evrendeki yerini takdir etmek, onları küresel ölçekten yerel ölçekte dünyaya öğreten bir coğrafya müfredatının vazgeçilmez bir başlangıç ​​noktası" diyor.

ONLARA İYİ HABERLER VERİN

Okuldan alınan not veliler için korku kaynağı olmamalı, bu nedenle düzenli olarak iyi haberlere ve endişelerinize de dikkat edin. Lewisham'daki ilkokulda öğrenme danışmanı olarak çalışan üç kız çocuğu sahibi Thomas McCarthy, "Pozitif iletişim çocuklar yaşı arttıkça okullarda nadir görülüyor ancak ebeveyn olarak beni çok fazla gururlandırıyor" diyor.

Oakthorpe İlkokulunda bir öğrenme danışmanı olan Robert Kazandijan göre, pozitifliği yeni ailelere olan güvenin kazanılmasına da yardımcı olabilir. "Pozitifliğe vurgu ilgi üretmenin anahtarıdır. Ebeveynin ulaşamadığı bir çocuğun parlak bir şey olduğunu kutlamak harika bir araç olabilir. "

ANNE-BABALARI KAPIDAN İÇERİ ALIN


Birçok okul artık gıda bankaları ve dil sınıfları gibi hizmetleri öğrencilerin ailelerine sunuyor. Bu sadece yerel servislerdeki boşluğu tıkamakla kalmaz, aynı zamanda bir okul içinde bir topluluk duygusu yaratmaya da yardımcı olur. Ark St Alban'ın Birmingham'daki akademisinin topluluk irtibat sorumlusu Nasser Mockbill şöyle diyor: "St Alban'da bir gıda bankamız var ve ailemizle konuşuyoruz." Ayrıca okul, ebeveynler için haftalık okur yazar dersleri ve sağlıklı konular gibi konularda onları eğitmek için oturumlar düzenliyor Yeme, korunma, e-güvenlik, FGM, cinsel istismar ve radikalleşme.

Anababaları kapıdan geçirebilmenin bir başka yolu da ebeveynlerin ve çocukların bir kitap menüsünden seçim yaparak okumak için bir okuma kafesi kurmak olduğunu söylüyor Kazandijan. "Okuma kafeleri, ebeveynlerin sınıfa katılması, çocukların okumak için dinlenmesi, kendine güvenen biri olsaydı çocuklara yüksek sesle okumak ve olumlu bir kolektif tecrübenin keyfini çıkarmak için güzel bir örnektir."

Ebeveynler meşguldür ve gün boyunca çalıştaylara katılma zamanları olmayabilir, ancak sosyal medya anneleri ve babaları döngü içinde tutmanın etkili bir yolunu sağlayabilir. Öğretmenlerin güncellenmiş e-postaları göndermek için her zamankinden daha fazla yol var.

Evde ebeveynlere gönderilebilecekler açısından, sınıfta hazırlanan projelerin fotoğraflarından ve videolarından, duyurulara veya bire bir mesajlar ebeveynlere eve gönderilebilecek herhangi bir şey olabilir. ClassDojo'nun Lindsay McKinley, "İletişimde bu engelleri ortadan kaldırıyor, böylece veliler ve öğretmenler birlikte çalışabilir, böylece her çocuk için daha iyi bir öğrenme deneyimi olur" diyor.

EV ZİYARETELERİNİ DENE

Bir ev ziyareti çok zaman alır, ancak Mocbill, gerçek yararlar sağladığını söylüyor. Onları, ebeveynleri çocuğunun eğitim ve bina ilişkileri hakkında bilgilendirmenin bir yolu olarak görüyor:

"Okulların, 6 öğrenciyi ve ailelerini okula başlamadan önce ziyaret etmeleri kötü bir fikir değil".

İLK BAŞTA BAŞARILI OLAMAZSANIZ...

Bazen ebeveynler yanıt vermez - belki de iş taahütlerini hokkabazlıkla yoğunlaştırdıkları veya geçmişte okullarla olumsuz bir deneyim yaşadıklarından dolayı. Kapatmayın.

Mısır'daki Malvern Koleji asistan müdür yardımcısı Jonathan Bailey, aileleri dahil etmek, evde öğrenme hakkında daha fazla konuşma yapacakları anlamına geldiğinden, ikna etmek önemlidir. Bu daha sonra "geliştirilmiş bir tutuma - ve umarım daha kararlı ve başarılı bir bireye" eşittir.

BU YAZI İNGİLTERE'DE YAYINLANAN GUARDIAN GAZETESİNDEN ÇEVİRİDİR

0 yorum