En ucuz uçak bileti nereden ne zaman nasıl alınır?

En uygun uçak bileti ne zaman nereden nasıl alınır? Güneş kendini göstermeye başladı. Çoluklu çocuklu aileler bir yandan tatilin hayalini kurarken diğer yandan da bütçelerine uygun seçenekleri bulmak zorunda. Ne kadar kar o kadar iyi tatil. Hele bir de uzak diyarlara gitme hayali varsa ve saatlerce araba/otobüs koltuğu üzerinde kalmak istemiyorsanız En uygun uçak bileti ne zaman nereden nasıl alınır sorusunun doğru yanıtını bulmanız şart. Mesela size ilk ipucu: En uygun uçak bileti pazar günleri alınır! Online seyahat markası Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik'e göre seyahat edilen tarih seçimine dikkat etmek ve internet üzerinden tarama yapmak uygun fiyatlı bilet bulmak için çok önemli.

EN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN HANGİ GÜÇ UÇMALI?

Uçuşunuz yurt içine olacaksa cuma günleri uçak bileti almaktan kaçının. 2016’da en pahalı yurt içi uçak bileti Cuma günleri satıldı. Pazar sabah saatleri ise ucuz uçak bileti bulmak için en ideal gün. Seyahatiniz esnek ise hafta içi salı gününe bilet almak, size ucuz bir yolculuk yapmanızı sağlayabilir. Yurt dışına seyahat etmeyi planlıyorsanız en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırarak en iyi uçuş teklifini yakalayabilirsiniz. 2016 yılı verilerine göre en pahalı yurt dışı uçak bileti Perşembe günü satılırken, en ucuz yurt dışı uçak bileti Pazar günü satıldı.

MART AYINDA UÇAK BİLETİ ALAN UCUZ UÇUYOR


Biletall.com tarafından yapılan araştırmaya göre; en ucuz yurt içi uçak biletleri Mart ayında satılırken, en pahalı yurt içi biletleri Ağustos ayında satıldı. Yurt dışına bilet almak için en doğru zaman ise Ocak ayı. Aralık ayında yurt dışına bilet almak oldukça pahalı. 2016 yılında yurt içi uçuşlarında en uygun bilet 23.00 ile 00.00 arasında bulunurken, yurt dışı uçuşlarında en ucuz bilet 03.00 ile 04.00 arasında satılıyor.

0 yorum